We Francji wiek emerytalny jest taki sam dla mężczyzn, jak i dla kobiet, zależny jest natomiast od roku urodzenia. Istnieją trzy emerytalne progi wiekowe pozwalające odejść na emeryturę: w wieku 62 lat, 67 lat i 70 lat. Po więcej zapraszamy do artykułu!
We Francji, aby zostać fizjoterapeutą, należy uzyskać dyplom państwowy (DE) z fizjoterapii. Studenci uczą się w IFMK (Training Institute MASSO-kinéstihérapie). Istnieje 45 uczelni w całej Francji, z których cztery są zarezerwowane dla osób niedowidzących.
Opieka zdrowotna we Francji, jest na bardzo wysokim poziomie. A jeśli jesteśmy w ciąży i planujemy rodzić właśnie tutaj, naprawę nie mamy się o co martwić, choć niektóre sytuacje mogą nas zadziwić. Przedstawiamy rady oparte na doświadczeniu Waszych kolegów i koleżanek po fachu!
We Francji opodatkowanie dochodu, zależne jest od wielu czynników, m.in. wysokości dochodu, progów podatkowych, kapitału pieniężnego czy współczynnika rodziny.
Co to jest i z czym się to je? Szczegóły w artykule!
Twoje ubezpieczenie uzależnione jest od miejsca wykonywania zawodu we Francji. W placówkach państwowych lub prywatnych możesz liczyć na Sécurité sociale, zaś przy prowadzeniu działalności gospodarczej na francuski RSI (Régime social des indépendants en France). Dowiesz się tutaj także co nieco na temat dodatkowego ubezpieczenia Mutuelle!
01.07.17 |
Informacja dla tych z Was, Drodzy Fizjoterapeuci, którzy planują przejść na liberal, ale nie nie do końca jeszcze wiedzą z której strony to ugryźć.
Jakie są przepisy decydujące o wysokości zasiłku (Allocation d’Aide au Retour à l’Emploi)? Jak się za to zabrać i na co możecie liczyć?
Poniżej znajdziesz najważniejsze dla Ciebie informacje poparte kilkoma sprawdzonymi przykładami.
Jak i gdzie rozliczać się we Francji? Tutaj znajdziesz kilka przydatnych informacji